O mnie

Kim jestem? Mężem, ojcem, pracownikiem korporacji. Osobą, która mimo życia w świecie przesiąkniętym konsumpcją, od jakiegoś czasu odkrywa nową drogę – prostszą, wolną od zachcianek które świat naokoło próbuje we mnie wykreować. Drogę, która sprawia że stopniowo zwalniam tempo życia, a w zamian zyskuję spokój wewnętrzny i jednocześnie kroczę ku wolności. Wolność osiągnę przez zapewnienie mojej rodzinie niezależności finansowej – dzięki temu będę mógł decydować o własnym życiu bez oglądania się na to, na co nie mam wpływu: redukcje etatów w mojej firmie, osłabienie gospodarki, podwyżki podatków. Będę mógł pokazać temu wszystkiemu środkowy palec i pójść w swoją stronę – czy to nie piękny plan?

 

O czym piszę? O tym, co daje wolność finansowa. O powodach, dla których warto oszczędzać i sposobach jak to robić – na ile to możliwe bez rezygnacji z tego, co daje nam radość i satysfakcję. O pracy nad sobą, motywacji, minimalizmie. O planowaniu, budżetowaniu i finansach. O głębszym spojrzeniu na otaczającą nas rzeczywistość. O sensie podejmowania alternatywnych wyborów bez względu na krytykę ludzi ‚płynących z prądem’.

 

Zdaję sobie sprawę z ogromu ludzi którym z różnych względów będzie dużo trudniej osiągnąć niezależność finansową. Nie podam też magicznych recept na szybką kasę i nie twierdzę, że droga którą wybrałem jest słuszna dla każdego. Wierzę jednak że są osoby które czują że coś jest nie tak, że świat zmierza w złym kierunku i które chcą wysiąść z pędzącego coraz szybciej pociągu – i właśnie tym osobom będę starał się wskazać alternatywę. I od nich też mam nadzieję się jak najwięcej nauczyć!